Makijaż permanentny – sprawdź co musisz wiedzieć przed zabiegiem!

Ile trwa zabieg, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny i jak się do niego przygotować? Czego oczekiwać na wizycie aby uniknąć rozczarowania? Różnorodność ofert cenowych, czy warto przepłacać? W tym artykule wskażę Ci najistotniejsze kwestie, na które powinnaś zwrócić uwagę, przed podjęciem decyzji o makijaż permanentny.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, to zabieg inwazyjny, któremu towarzyszy przerwanie ciągłości naskórka. Z tego powodu dla Twojego bezpieczeństwa i zdrowia, zabieg powinien być przeprowadzony w czystym i sterylnym gabinecie, spełniającym warunki sanepidu. Osoba przed przystąpieniem do zabiegu powinna być zdrowa i nie wykazywać przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Zaistniałe przeciwwskazania nie zawsze muszą być wykluczeniem, ale mogą wymagać konsultacji i zgody lekarza. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, jeżeli jest wykonywany przez odpowiednio wykwalifikowane osoby. Ile trwa zabieg makijażu permanentnego zależy od wielkości pigmentowanego obszaru. Wizyta w gabinecie potrwa od 1-2,5 godziny.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Poprawnie wykonany Makijaż permanentny utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy, Dlatego dla zachowania długotrwałego efektu należy cyklicznie go dopigmentowywać, w przeciwnym wypadku wyblaknie i zniknie. To jak długo będziesz się cieszyć makijażem permanentnym rzutuje wiele czynników jak typ skóry, ekspozycja na słońcu, rodzaj zastosowanego barwnika, technika implementacji barwnika, twojego stylu życia, oraz tego jak dbasz o swoją skórę. Najważniejszym jednak czynnikiem na który to właśnie Ty masz wpływ jest sumienne stosować się do zaleceń linergistki po zabiegu. Jest to bardzo ważne ponieważ w okresie rekonwalescencji w skórze zachodzą najintensywniejsze procesy, których nie wolno zakłócać niewłaściwą pielęgnacją.

Nieudany makijaż permanentny – czyli jak uniknąć rozczarowania?

Kluczowym elementem przed mikropigmentacją jest rysunek wstępny. Jest to wstępna wizualizacja efektu, którego należy się spodziewać. Komunikacja po między linergitką a klientką jest tutaj bardzo ważna, bowiem jest to ostatni moment na wprowadzenie ewentualnych zmian przed mikropigmentacją. Wizualizacja makijażu permanentnego musi się Tobie podobać i musi być przez Ciebie zaakceptowana. Niestety rysunek wstępny nie zawsze jest nieodłącznym elementem oferowanej usługi, a efekty wobec mikropigmentacji wykonanej „na oko” mogą okazać się loterią. Pamiętaj jednak, że to zawsze umiejętności linergistki, a nie rysunek wstępny będą miały decydujący wpływ na końcowy efekt oraz twoje zadowolenie.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny ust - Zastosuj lek przeciwopryszce. Należy stosować go na 3 dni przed mikropigmentacją. Wirus opryszczki może uniemożliwić wykonanie zabiegu, lub uszkodzić już wykonany makijaż.
Makijaż permanentny oczu - na dwa miesiące przed mikropigmentacją nie stosuj odżywek na porost rzęs. Przed zabiegiem usuń sztuczne rzęsy.
Makijaż permanentny brwi – Nie reguluj i nie nakładaj henny przed zabiegiem. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta
Suchą skórę warto odpowiednio wcześniej nawilżyć, zaś tłustą odtłuścić. Nierówności wokół brwi zniweluj pilingiem chemicznym lub mikrodermabrazją. Nie są to konieczne wymagania a jedynie zalecenia, które z pewnością zaowocują lepszym przyjęciem się pigmentu.

Ile kosztuje makijaż permanentny? Czy warto przepłacać?

Ceny są różne. Płacisz za wiedzę, doświadczenie, jakość, szkolenia oraz umiejętności. Wiedza jest gwarancją twojego bezpieczeństwa. Doświadczenie poczuciem, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jakość zminimalizuje niepożądane efekty takie jak wybarwienie się barwnika na inny kolor. Brak wystarczających umiejętności może sprawić, że zamiast mieć pięknie podkreślony łuk brwiowy, nowy kształt brwi nada niewłaściwy wyraz twojej twarzy. Makijaż permanentny to inwestycja przede wszystkim w twoje dobre samopoczucie, pewność siebie oraz zadowolenie. Dlatego wybór odpowiedniej linergistki powinien być świadomy. Może bowiem okazać się, że zamiast ładnego makijażu, będziesz mieć nieelegancki tatuaż brwi, którego usunięcie będzie wiązało się z kosztowną serią zabiegów laserem.

CENNIK USŁUG

Konsultacja

80 zł

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Metoda cienia (ombre)

900 zł

Metoda microblading

900 zł

Metoda pixel

900 zł

KRESKI GÓRNE

Metoda klasyczna

600 zł

Butterfly

600 zł

KRESKI DOLNE

Metoda klasyczna

400 zł

USTA

3D lips

1000 zł

Pełne wypełnienie

1000 zł

LOKALIZACJA

Bielsko-Biała

ul. Bohaterów Warszawy 23

Rybnik

ul. Hotelowa 12

Ostrołęka

ul. Sikorskiego 27

Katowice

ul. Sokolska 9/2

Warszawa

Al. Jerozolimskie 87

Opinie o makijażu permanentnym w Beauty Center
GALERIA ZDJĘĆ