Rumień na twarzy – z jakich zabiegów skorzystać, aby pozbyć się niezdrowych wypieków?

Rumień na twarzy, który utrzymuje się od dłuższego czasu to jedne z problemów z cerą naczynkową. Dodatkowo na skórze mogą pojawić się pajączki – drobne, rozszerzone naczynka lokalizujące się w okolicach nosa i na policzkach. Pielęgnacja takiej cery jest wymagająca, ale nawet jeśli jest przestrzegana skrupulatnie, nie gwarantuje, że rumień na twarzy zniknie. W usuwaniu zmian naczyniowych pomocne są zabiegi medycyny estetycznej, a zwłaszcza laseroterapia.

Przyczyny powstawania rumienia na twarzy

Rumień na twarzy najczęściej pojawia się na policzkach i nosie. Może przybierać różne kształty i rozmiary. Często towarzyszą mu poszerzone naczynka. Tendencje do zmian naczyniowych na skórze mają osoby obdarzone cerą wrażliwą, delikatną, o jasnej karnacji. Rumień na twarzy może być też objawem trądziku różowatego – wówczas oprócz zaczerwienienia pojawiają się małe czerwone guzki.

Różnego rodzaju czynniki mogą zwiększać predyspozycje do powstawania rumienia na twarzy. Należą do nich m.in.:

  • ekstremalne warunki pogodowe, np. duży mróz lub upał;
  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
  • duży wysiłek fizyczny,
  • spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach,
  • przewlekłe przyjmowanie niektórych leków,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • niedobory niektórych witamin,
  • alergie.

Jak pozbyć się rumienia na twarzy?

Jeśli zależy Ci na trwałym usunięciu rumienia i wzmocnieniu naczynek krwionośnych, najlepiej skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają przede wszystkim laseroterapię. Zabieg ten daje szansę na całkowite rozjaśnienie rumienia i odzyskanie równomiernego kolorytu cery. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejszy laser nie jest w stanie zagwarantować, że nieestetyczne zaczerwienienie skóry nie pojawi się po jakimś czasie, jeśli nie będziemy pamiętać o profilaktyce. O cerę naczynkową należy dbać zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Zapewnij jej odpowiednią pielęgnację i unikaj czynników, które działają na nią niekorzystnie. Pamiętaj przede wszystkim o używaniu kremu z filtrem, zwłaszcza podczas słonecznej pogody o każdej porze roku.

Laserowe usuwanie rumienia i rozszerzonych naczynek

Usuwanie rumienia przy pomocy lasera to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się permanentnego zaczerwienienia skóry. Wiązka lasera trafia wprost do uszkodzonych naczynek włosowatych, gdzie zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Efektem jest wytworzenie wysokiej temperatury, która powoduje fotokoagulację. W rezultacie ściana naczynka tworzącego rumień zostaje trwale zamknięta. Laserowe usuwanie rumienia to zabieg bezpieczny, mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny, ponieważ skóra podczas procedury chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Po użyciu lasera na skórze pozostaje niewielki obrzęk, który znika w ciągu kilku dni.

Dzięki zabiegom laserowym można całkowicie usunąć rumień i zamknąć rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy. Efekty jednak nie pojawiają się od razu. Organizm potrzebuje czasu, aby zregenerować skórę, która została poddana działaniu lasera. Specjaliści zalecają też zwykle wykonanie serii zabiegów, aby efekty były długotrwałe. Plan leczenia ustalany jest indywidualnie przez lekarza na podstawie wyjściowego stanu skóry Pacjenta.

Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj.

Treść promocyjna



Zobacz także:
Photo of author

Arnold

Dodaj komentarz