Decydując się na makijaż permanentny, należy wiedzieć, jakiego można spodziewać się efektu, w jaki sposób przebiega proces gojenia oraz jakie elementy pielęgnacyjne wdrożyć po wykonanym zabiegu. Niekiedy oczekiwania klientów nie pokrywają się z rzeczywistością i uzyskanym wyglądem brwi. Ma na to wpływ wiele czynników, od indywidualnych właściwości skóry, intensywności wprowadzanego pigmentu czy zastosowanej metody makijażu.

Makijaż permanentny brwi – co przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do zabiegu zalecane jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, który pozwoli określić, jakie są potrzeby klienta oraz możliwości linergistki. Istotne jest również, by brwi permanentne były zbliżone do efektu osiąganego poprzez ich malowanie przy użyciu kosmetyków kolorowych. Wówczas można uzyskać najbardziej pożądany i satysfakcjonujący rezultat. Dlatego na konsultacje warto przyjść w pełnym, codziennym makijażu.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego warto przedstawić w gabinecie kosmetycznym na innych przykładach brwi po zabiegu, które są najbardziej zbliżone do pożądanego efektu. To pomoże w dobraniu odpowiedniego pigmentu, jego intensywności, metody zabiegu oraz kształtu brwi.

Brwi permanentne – nieudany makijaż

Makijaż permanentny zawsze musi zaczynać się od wykonania rysunku wstępnego brwi. Taka wizualizacja pozwala na wprowadzenie zmian i możliwość zobaczenia ostatecznego efektu. Na tym etapie jest jeszcze miejsce na ewentualne sugestie, co obniża ryzyko uzyskania niepożądanego rezultatu. Taka wizualizacja musi spełniać oczekiwania klienta i zostać przez niego zaakceptowana. Na podstawie zaaprobowanego rysunku wykonywany jest zabieg makijażu permanentnego brwi.

Nieudanego makijażu permanentnego nie można poprawić, nakładając na niego bezpośrednio nowego. Konieczne jest usunięcie poprzedniego, czego można dokonać, usuwając starą pigmentację lub częściowo ją rozjaśniając. Wykorzystuje się do tego celu dwie metody:

  • laser – jego działanie polega na rozbiciu cząsteczek wprowadzonego pigmentu, który następnie jest wydalany z organizmu. Jest to innowacyjna technologia, coraz częściej stosowana w gabinetach kosmetycznych przez profesjonalne linergistki,
  • remover – wykorzystując remover tworzy się ranę w miejscu, gdzie wprowadzany był pigment i umieszcza się w niej preparat, który wydobywa ten pigment na wierzchnią część skóry. W ten sposób skóra się regeneruje, a makijaż permanentny stopniowo się wyłuszcza i usuwa razem ze zrogowaciałym naskórkiem.

Jak przygotować się do makijażu permanentnego brwi?

Na ostateczny efekt, jaki daje makijaż permanentny brwi, ma wpływ właściwe przygotowanie do zabiegu. Przed podejściem należy:

  • zrezygnować z depilacji brwi,
  • zrezygnować z nakładania henny na brwi,
  • dokładnie oczyścić oraz wysuszyć skórę,
  • zadbać o odpowiednie nawilżenie suchej skóry,
  • odtłuścić cerę z tendencją do przetłuszczania,
  • usunąć nierówności skóry wokół brwi, wykonując uprzednio peeling chemiczny, mechaniczny lub mikrodermabrazję.

Wszystko to pozwoli na lepsze przyjęcie się pigmentu i uzyskanie pożądanego efektu brwi permanentnych.

Makijaż permanentny – zaufaj specjalistom

Łuk brwiowy nadaje twarzy właściwy wyraz, jest jej ramą i powoduje, że nawet przy braku makijażu buzia wygląda estetycznie i naturalnie pięknie. By uniknąć uczucia zawiedzenia po wykonanym makijażu, warto zdecydować się na skorzystanie z usług doświadczonych profesjonalistów. W Beauty Center dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Przeprowadzamy wiele zabiegów, bierzemy udział w szkoleniach, poszerzamy swoją wiedzę, a wraz z nią naszą ofertę. Bazujemy wyłącznie na innowacyjnym sprzęcie oraz nowej technologii, która umożliwia przeprowadzanie bezbolesnych i skutecznych zabiegów kosmetycznych.

Makijaż permanentny brwi jest inwestycją na długi okres, dlatego należy wybrać się do odpowiedniej linergistki, która opierając się na swych umiejętnościach i kompetencjach oraz zdobytych certyfikatach, przeprowadzi prawidłowy zabieg, który przyniesie zadowalający efekt.